Týden: Firefox opraven

Jaké výhody přináší šifrování dat v noteboocích pomocí technologie TPM, opravdu firmy snižují investice do zabezpečení... Pravidelný přehled bezpečnostních novinek na dalších webech Idg.cz.


Mozilla uvolnila Firefox 3.5.1, který mj. opravuje vážnou bezpečnostní chybu (viz také Firefox 3.5 má vážnou chybu ve zpracování JavaScriptu).

Řada komentátorů v této souvislosti tvrdí, že Mozilla měla s uvolněním Firefoxu 3.5 ještě počkat, neboť zbytečně vystavila řadu uživatelů riziku a Release Candidate fáze tohoto prohlížeče byla uspěchaná. Mozilla totitž chtěla Firefox 3.5 stihnout ještě v prvním pololetí.

Computerworld.cz

 

Jednou z možnosti ochrany dat v noteboocích pro případ ztráty či krádeže zařízení představují čipy TPM. Jedná se o pokročilou variantu hardwarového šifrování.

I kdyby útočník získal uživatelskou část šifrovacího klíče a heslo k disku, bude obsah disku chráněného čipem TPM nečitelný při připojení k jinému počítači. Čip TPM navíc generuje unikátní digitální podpis ze základní desky, na které je osazen, takže odolá i pokusům přesunout tento čip do jiného stroje.

Computerworld.cz

 

Jak probíhá snímání otisků prstů pro nové české pasy?

PCWorld.cz

 

Přehled o firemní síti a činnostech prováděných na počítačích umožňuje celá řada aplikací. Computerworld otestoval MagicMonitor od firmy FairNet.

Computerworld.cz

 

Podle studie společnosti Deloitte firmy omezují investice do zabezpečení IT. Počet respondentů, kteří z celkového rozpočtu vyčleňují na bezpečnost informačních technologií 7 či více procent, velmi poklesl, a to z 36 procent uvedených v předešlém vydání průzkumu na pouhých 6 procent v tomto období.

PCWorld.cz

 

Poznámka: Tyto výsledky jsou poměrně překvapivé, protože podle většiny jiných analýz by se šetření právě oblasti bezpečnosti dotknout nemělo. Viz také: Finanční krize a recese se investic do zabezpečení IT nedotkne.

 Komentáře