Týden: Mozilla opravuje 6 kritických chyb Firefoxu

Víkendové shrnutí novinek z oblasti bezpečnosti na dalších webech IDG.cz. RIM BlackBerry se přehřívá, v novém Firefoxu jsou opraveny kritické chyby při zpracování JavaScriptu, Windows Vista SP2 Release Candidate byl uvolněn i pro veřejnost...


Vyšel prohlížeč Firefox 3.1.7. Mozilla tentokrát opravila 8 chyb, z toho 6 je dodavatelem vedených jako kritické. Hlavním problémem je už tradičně JavaScript, kritická je i zranitelnost v layoutu. Problém byl také s knihovnou zodpovědnou za zpracování formátu PNG. Ve všech těchto případech může dojít např. k porušení paměti, které mohou útočníci zneužít až ke vzdálenému spuštění libovolného kódu.

Další chyby umožňovaly útočníkům podstrčit uživateli URL, které ve skutečnosti přísluší jiné stránce a krást tímto způsobem údaje zadávané do webových formulářů.

Thunderbird jako obvykle aktualizován ještě není, přitom některé se zranitelností se mohou týkat i e-mailového klienta.

Zdroj: Computerworld.cz

Poznámka: Od vydání záplat Firefoxu uplynulo již více než 48 hodin, v rozporu s obvyklým chováním se však nabídka k aktualizaci a instalaci oprav nezobrazuje.

 

Komunikátor Blackberry prodávaný v Japonsku se přehřívá, výrobce, společnost RIM, proto prodej v této zemi dočasně zcela pozastavil. Příčina chování přístroje je neznámá, firma Research In Motion ale tvrdí, že problém není v bateriích. RIM zatím prostřednictvím mobilního operátora DoCoMo prodala v Japonsku asi 4 000 kusů zařízení BlackBerry Bold.

Zdroj: Computerworld.cz

 

Windows Vista SP2 ve verzi Release Candidate, který byl dosud k dispozici jen registrovaným vývojářům a testerům, je volně ke stažení. Jinak v balíčku nedošlo k žádným změnám. Windows Vista SP2 obsahuje kromě jiného i bezpečnostní aktualizace. Finální verze se očekává v květnu.

Zdroj: PCWorld.cz

 

 Komentáře