Týden: Pád Hotmailu a rodičovská kontrola herních konzolí

Další nabídka jednotné konzole pro správu, výpadek Hotmailu, zabezpečený tisk, rodičovská kontrola do herních konzolí... Víkendové shrnutí novinek z oblasti bezpečnosti na dalších webech IDG.cz.


 

Protože ve firmách bývají často nasazena bezpečnostní řešení různých dodavatelů, přibývá v poslední době produktů pro jejich centrální správu pomocí jediné konzole. Jedním z takových řešení, které konkuruje např. Symantecu a McAfee, je i nově uvedený Proventia Endpoint Secure Control od IBM.

Computerworld

 

Po GMailu zaznamenal výpadek i Hotmail. Nedostupnost služby trvala asi 5 hodin a týkala se velkého množství uživatelů. Adresu na Hotmailu (respektive LiveMail v aktuální terminologii Microsoftu) má dnes celkem asi 375 milionů lidí.

PCWorld

 

Německo ratifikovalo mezinárodní smlouvu o potírání internetové kriminality. Dohoda přijatá na úrovni Rady Evropy byla podepsána již v roce 2001. Tehdy ji podepsalo 47 zemí, z toho 23 ji ale stále ještě neratifikovalo.

PC World

 

Rodičovská kontrola obsahu není jen záležitostí internetových prohlížečů či antimalwarových řešení, brzy se jí možná dočkají i herní konzole. Evropská komise jednala na toto téma, zatím nicméně nechce zavádět další formu regulace a předpokládá, že výrobci si pravidla v tomto smyslu stanoví sami.

PC World

 

Podle průzkumu společnosti Sophos používá třetina lidí pro všechny své internetové účty stejná hesla. Tento průzkum byl, na rozdíl od většiny podobných statistik, proveden v ČR. Varovné je, že uživatelé mají stejná hesla jako k důležitým aplikacím i do komunitních sítí, kde je riziko vyzrazení největší.

Computerworld

 

Komplexní nabídku zabezpečení pro firemní sektor začal v ČR nabízet také T-Systems ČR. Nabídka zahrnuje konzultace i implementaci technologií Managed Firewall Standard a SecureMail.

Computerworld

 

Zabezpečení tisku pomocí technologie SafeQ společnosti Y Soft popisuje Business World. Jak například zajistit centrální sledování tisku na více pobočkách jediné firmy? Jak použít „docházkové“ čipové karty také pro přístup k tiskárnám a kopírkám?

Business World

 Komentáře