Týden: SP2 pro MS Office 2007 a útok na klienty České spořitelny

Radware, HP a RSA nabízejí nové bezpečnostní produkty, IDC zkoumá vývoj evropského trhu s bezpečnostním hardwarem, podvodníci se pokoušejí vylákat přihlašovací údaje i pomocí telefonu... Pravidelný týdenní výběr z bezpečnostních zpráv na dalších webech IDG.cz.


Nový webový aplikační firewall AppWare představila společnost Radware. Produkt v určitém režimu dokáže například rozpoznat řetězce rodných čísel či čísel platebních karet a blokovat příslušný přenos.

Computerworld.cz

 

HP nabízí v rámci sady Application Security Center nové nástroje pro zabezpečení aplikací. Podle HP umožňují například i analýzu složitých webových aplikací.

BusinessWorld.cz

 

Trh s bezpečnostním hardwarem v Evropě podle IDC v roce 2008 poklesl, nicméně poslední čtvrtletí bylo prodejně velmi dobré. Co se týče jednotlivých segmentů, rostla zařízení pro VPN, firewally i zařízení UTM, pokles naopak zaznamenala zařízení IDS.

ChannelWorld.cz

 

Novou verzi produktu Data Loss Prevention Suite nabízí RSA. Ve verzi 7.0 byla přidána práce se strukturovanými daty a integrace s platformou RSA enVision pro správu bezpečnostních událostí v informačním systému.

Computerworld.cz

 

Společnost Brokerjet České spořitelny varuje své klienty před pokusy vylákat z uživatelů citlivá data. Na Spořitelnu tentokrát nemíří podvodné e-maily, ale klientům volají podvodníci telefonicky a pod různými záminkami chtějí sdělit přihlašovací údaje do systému.

Computerworld.cz

O předcházejících pokusech podvodníků viz také článek Česká spořitelna opět pod palbou phishingu.

 

Microsoft vydal dlouho očekávaný SP2 pro Office 2007. Kromě dalších novinek, jimiž jsou např. podpora pro export do formátu ODF nebo PDF, obsahuje balíček také veškeré bezpečnostní aktualizace.

Computerworld.cz

 

Společnost Kingston představila USB flash disk DataTraveler Vault Privacy Edition, který používá hardwarové 256bitové AES šifrování.

PC World.czKomentáře