Týden: Windows 7 a Intel Nehalen

Očekávané funkce ve Windows 7, nové technologie pro opravu chyb v procesorech Intel Nehalen X, tipy pro výběr firewallu... Pravidelný týdenní přehled bezpečnostních novinek na dalších webech Idg.cz.


Server YouTube se stal cílem koordinovaného útoku, při němž na něj byl hromadně nahráván erotický/pornografický obsah maskovaný falešnými popisky. Google již většinu tohoto obsahu odstranil.

PCWorld.cz

 

Novinky systému Windows 7 se do značné míry týkají i zabezpečení. Do této skupiny spadají např. funkce BitLocker To Go (šifrování) a AppLocker (způsob, jak ve firemní síti zabránit spouštění nepovolených aplikací).

CIO.cz

 

Procesor Intel Nehalen X obsahuje technologii pro opravu chyb, podobnou té, jakou nabízí Itanium. Tímto způsobem by se měla zvýšit použitelnost těchto čipů pro servery. Technologie zabrání zhroucení operačního systému a ztrátě dat, automaticky opraví chyby, které způsobuje samotný procesor nebo systémová paměť.

Computerworld.cz

 

 

V recenzní rubrice PC Worldu došlo tentokrát na produkt Steganos Privacy Suite 11. Mezi novinky této verze patří například možnost zabezpečit heslem přístup ke všem aplikacím Outlooku, šifrování e-mailu, možnost ukrytí obrázků, využití pořadí vybraných obrázků coby hesla a aplikace Mobile Pass Manager... Celkově je produkt hodnocen kladně.

PCWorld.cz

 

 

Jaká kritéria použít, pokud vybíráme do firemní infrastruktury vhodný firewall? Hraje dnes ještě roli, zda firewall nabízí stavovou filtraci paketů, nebo zda funguje na bázi proxy? Jak je důležité, aby firewall umožňoval integraci serverových služeb pro DNS a elektronickou poštu? Nakolik je třeba, aby firewall podporoval zabezpečení v rámci VoIP?

CIO.cz

 

 

 Komentáře