Týden: Zabezpečení Google Docs a rootkity v procesorech

Kritici vytýkají Googlu, že v jeho službě Google Docs chybí šifrování. Rootkity typu SMM se ukrývají přímo v procesoru. Víkendové shrnutí novinek z oblasti bezpečnosti na dalších webech IDG.cz.


Jak jsou zabezpečeny služby cloud computingu v podání Googlu, například GMail a Google Docs? Electronic Privacy Information Center dokonce požaduje, aby Googlu své služby přestal nabízet, dokud způsob zabezpečení neprozkoumá americké ministerstvo obchodu. Závadou má být např. to, že data Google Docs se neukládají v zašifrované podobě.

Computerworld.cz

 

Symantec nabízí službu Norton Online Backup, což je inkrementální on-line zálohování pro až pět domácích PC prostřednictvím jediného rozhraní. Cena začíná na 50 dolarech měsíčně.

Computerworld.cz, další informace opět Computerworld.cz

 

Rootkity se mohou ukrývat přímo v procesoru a za této situace jsou pro stávající bezpečnostní systémy prakticky nedetekovatelné. Rootkit typu SMM (System Management Mode) operuje v chráněné části paměti, která může být uzavřená a de facto neviditelná pro operační systém. Rootkit vytvořili výzkumníci jako studijní vzorek, pokud je známo, žádný takový malware není naštěstí dosud v oběhu.

BusinessWorld.cz

 

Zakladatelé Pirate Bay připravují službu IPREDator, která by měla v rámci P2P architektury vytvářet nesledovatelné spojení v podobě virtuální privátní sítě. Poskytovatelé Internetu pak nebudou ani na soudní příkaz sdělit IP adresu lidí zapojených do nelegálního sdílení obsahu.

PCWorld.cz

 

 

 Komentáře