VMShield 2.0: kontrola replik virtuálních strojů

V-Tracker umožňuje sledovat virtuální systémy i během replikací.


Společnost Catbird uvedla verzi 2.0 svého nástroje pro zabezpečení virtualizovaného prostředí VMShield. Nová verze nabízí mj. jiné technologii V-Tracker, která umožňuje sledovat virtuální systémy během jejich replikací. Tento postup by měl zajistit, že jednou navržené bezpečnostní zásady budou „následovat“ virtuální stroj ve všech jeho kopiích.

Nastavit lze přitom nejen softwarové vlastnosti virtuálního systému, ale i jeho propojení s fyzických počítačem. V rámci bezpečnostní politiky správce může např. určit, že virtuální systém nesmí být spuštěn na počítači se dvěma síťovými kartami. V-Tracker pak zajistí, aby k tomu nemohlo dojít ani u replik a v případě potřeby migraci zakáže.

Virtuální stroje mohou díky tomuto produktu také sdílet zásady určitého segmentu sítě. Pokud se virtuální systém např. nasadí do zóny se speciálním zabezpečením, toto nastavení se automaticky přidá i do zásad zabezpečení virtuálního systému. Agregace zásad, kterou zajišťuje komponenta Virtual Infrastructure Security Engine, je samozřejmě pro správce pohodlnější a je při ní menší pravděpodobnost chyb, než kdyby se zabezpečení virtuálního stroje při jeho přesunu muselo vždy přenastavovat ručně.

VMShield je kompatibilní s hypervisory VMware, Citrix Xenserver a Microsoft Hyper-V.

 

Zdroj: NetworkWorld

 

 Komentáře