VMware vSphere 4 přináší i lepší zabezpečení


Společnost VMware včera představila operační systém vSphere 4, podle dodavatele první systém, který dokáže vytvářet interní cloudy.

V oblasti zabezpečení nabízí vSphere 4 řídící funkce, jako jsou VMware Host Profiles a VMware vNetwork Distributed Switch. Podle dodavatele umožňují jednoduchou standardizaci serverového zabezpečení, úložných kapacit a nastavení sítě a automatizovanou konfiguraci a omezení počtu chyb způsobených nesprávnou konfigurací.
VMware Fault Tolerance nabízí ochranu proti hardwarovým výpadkům. Minimalizaci plánovaných výpadků kvůli údržbě úložišť a migracím přináší řešení VMware Storage VMotion, které je nyní dostupné s novým rozhraním pro správu a poskytuje možnost migrace za plného provozu diskových souborů virtuálních strojů.

Integrované diskové zálohování a obnovu dat poskytuje řešení VMware Data Recovery. Jednodušší dodržování bezpečnostních zásad zajišťuje řešení VMware vShield Zones, které zjednodušuje zabezpečení aplikací a pomáhá při prosazování firemních bezpečnostních zásad na aplikační úrovni. Základem tohoto přístupu jsou logické zóny ve sdíleném prostředí, přičemž zůstává zachováno nastavení úrovně síťového zabezpečení jednotlivých uživatelů a citlivých dat.

O těchto technologiích jsme psali také v článku VMware nabídne virtuální privátní cloud.Komentáře