Administrátor půjde do vězení za sabotáž firemního serveru

Administrátor Priyavrat Patel pracoval 8 let jako administrátor serverů americké firmy Shelton (výrobce nástrojů ze státu Connecticut, firma s 200letou tradicí). Loni mu nebyl prodloužen kontrakt. Měsíc poté se Patel začal mstít.Administrátor Priyavrat Patel pracoval 8 let jako administrátor serverů americké firmy Shelton (výrobce nástrojů ze státu Connecticut, firma s 200letou tradicí). Loni mu nebyl prodloužen kontrakt. Měsíc poté se Patel začal mstít.
Jednou o víkendu, poté, co se trochu napil na kuráž, vyřadil svému zaměstnavateli z provozu jeho tři servery. Vzdáleně vymazal klíčové soubory používané při bootování. Databázový i e-mailový server přestaly fungovat a firmě trvalo 2 týdny, než se funkčnost podařilo obnovit (Patel ještě dělal vše proto, aby obnovu funkčnosti komplikoval). Do té doby se v Sheltonu firemní agenda vrátila ke klasickému papírování.
Nyní byl Patel federálním soudem poslán za 6 měsíců do vězení a svému bývalému zaměstnavateli musí jako náhradu škody nadto zaplatit 120 000 dolarů. Člověka překvapuje, že se takového jednání dopustí IT profesionál. To si myslel, že nebude odhalen? Vždyť byl logicky mezi prvními podezřelými...

Zdroj: Computerworld.com

Viz také:
Finanční krize zvýší riziko od insiderů
Rizikem pro důvěrná data jsou samotní administrátoři


Komentáře