Adobe nabídne automatické aktualizace

Společnost Adobe oznámila, že začíná testovat nový nástroj Updater – systém pro automatické aktualizace Acrobatu a Readeru.


Tento software byl uživatelům nainstalován již při říjnových aktualizacích obou nástrojů, dosud však není funkční. Vstupuje teprve do fáze beta testování a finální verze nástroje bude uvolněna nejdříve v květnu.

Adobe Reader i Acrobat již nějaké poloautomatické systémy aktualizace nabízejí i dnes, fungují ovšem s řadou problémů, záplaty se například automaticky instalují až s velkým zpožděním (proto je v současném Updateru vhodnější kontrolovat aktualizace ručně, v lokalizované verzi je navíc v menu tato funkce skryta poměrně nelogicky: Nápověda-Zkontrolovat aktualizace). Pro většinu uživatelů by samozřejmě bylo výhodou, pokud by se o software nemuseli tímto způsobem starat.

Útoky proti zranitelnostem v aplikacích Adobe (Reader a přehrávač Flash) se pro letošní rok pokládají za jedno z největších bezpečnostních rizik (viz tento článek) vůbec. Pokud se aktualizační mechanismus pro Reader a Acrobat osvědčí, Adobe by ho mohla nasadit i pro své jiné produkty.

 Komentáře