Agenta pro ochranu koncových bodů nabízí i CheckPoint

Software v sobě kombinuje firewall, řízení přístupu k síti (NAC), kontrolu aplikací, antivirus, anti-spyware, zabezpečení dat a chráněný vzdálený přístup.Své řešení pro ochranu koncových bodů Endpoint Security představila společnost Check Point. Software v sobě kombinuje firewall, řízení přístupu k síti (NAC), kontrolu aplikací, antivirus, anti-spyware, zabezpečení dat a chráněný vzdálený přístup. Využití jediného, centrálně řízeného agenta, jediné administrační konzole a centrální instalace i aktualizace podle dodavatele znatelně snižuje náklady společností vynakládané na zabezpečení IT.

„Pro zákazníky jsme vytvořili jediného agenta, který kompletně odstraňuje problémy s kompatibilitou, implementací a správou vícero bezpečnostních řešení,” uvedl Luděk Hrdina, marketingový manažer společnosti Check Point Software Technologies pro východní Evropu.

Vlastnosti jednotlivých komponent Check Point Endpoint Security:
· Firewall/NAC/Program Control – U koncových bodů obousměrně chrání síťový provoz, neumožní jim připojení do firemní sítě, pokud nejsou zabezpečené, a účinně vynucuje bezpečnostní pravidla ohledně toho, jaké aplikace smí běžet na daném počítači.

· Antivirus/Anti-spyware – Odhalí a odstraní viry, spyware a jiné malwarové hrozby. Díky kombinaci signatur, analýzy podezřelého chování a pokročilé heuristické analýze disponuje podle dodavatele vysokými detekčními schopnostmi. Software je každou hodinu aktualizován pomocí služby SmartDefense.

· Ochrana dat – Díky pokročilému šifrování dat na discích a vyměnitelných mediích, kontrole přístupu a kontrole portů chrání data obsažená v přenosných počítačích, stolních PC i na přenosných mediích.

· Vzdálený přístup – Šifrování a ověřování přenášených dat po celou dobu, kdy je koncový bod vzdáleně připojen, chrání koncový bod i firemní síť.

Viz také:
McAfee přidává šifrování koncových bodů
Trend Micro posiluje bezpečnost koncových bodů pomocí Intrusion Defense Firewall


Komentáře