Aktivní ochránce

BitDefender Mail Protection for SMB v2.0-1BitDefender je jen jednou z divizí rumunské softwarové firmy SOFTWIN, která se původně zabývala a stále zabývá vývojem bezpečnostních aplikací pro Windows. BitDefender Mail Protection for SMB je však produktem, který vám pomůže s kontrolou vaší pošty pod operačním systémem Linux nebo FreeBSD.
Základní konfigurace programu probíhá v textovém režimu výběrem poštovního systému. Mezi podporované se řadí sendmail (via milter), postfix, courier a qmail, a pokud nepoužíváte ani jeden z výše uvedených, lze kontrolovat poštu přes SMTP proxy agenta, kterého snadno navážete na kterýkoliv další MTA. Instalační program provádí nezávisle na uživateli vlastní autodetekci a poté vám nalezený poštovní server sám nabídne. Po instalaci se nevyhnete další konfiguraci podle přiloženého souboru README a INSTALL. Míra "donastavení" je závislá na zvoleném MTA.
Princip kontroly pošty spočívá v odklonění provozu na démony Bitdefenderu, kteří jej poté vrátí zpracovaný zpět použitému poštovnímu systému. Základem je samotná antivirová kontrola doprovázená technologií B-HAVE (Behavioral Heuristic Analyzer and Virtual Enviroments), která si poradí i s neznámými viry a malwarem formou jejich testu ve virtuálním prostředí. Stěžejní je pak samozřejmě detekce samotného spamu, který je dnes největší bolestí elektronické pošty jako takové. BitDefender v sobě ukrývá hned sedm antispamových filtrů, které jsou aplikovány různě podle analýzy obsahu e-mailu. K dispozici je i možnost vytváření white a black listů, tedy povolených a nežádoucích e-mailových adres. Program dokáže detekovat i phishing (pokus o padělání oficiálních e-mailů - např. bank). Nechybí ani podpora BDSAFE (BitDefender Swiss Army kniFE) pro snadnější provádění postinstalačních konfiguračních kroků realizovaných skripty. Pro nastavení však lze využít i webové administrátorské rozhraní (Remote Admin). Samozřejmostí je schopnost autoupdatu všech součástí.
BitDefender Mail Protection for SMB představuje komplexní ochranu vašeho e-mailového provozu na platformě Linuxu nebo FreeBSD. Jeho hlavní předností je snadná instalace i konfigurace (pomocí webu), automatická aktualizace a pokročilé metody pro virovou a spamovou detekci. BitDefender jsme testovali na distribuci SuSE Linux 10 společně s MTA Postfixem, kde nevykazoval se svou funkčností žádné problémy.


BitDefendern
Mail Protection v2.0-1
+ technologie pro detekci
+ podpora nejpoužívanějších MTA
+ Remote Administration
- nic významného

K recenzi poskytla firma:
SOFTWIN
www.bitdefender.cz


Komentáře