Amazonu spadl web, oprava se vlekla

Mluvčí firmy Craig Berman uvedl, že systém Amazonu je natolik komplexní, že při souběhu různých okolností selhání tohoto typu prostě nedá na 100 % vyloučit. Nic nenasvědčuje tomu, že by se jednalo o důsledek nějakého útoku.Firmě Amazon v pátek 6. 6. selhal její hlavní web. Oprava přitom trvala celých 8 hodin, během nichž byl server prakticky nedostupný.
Mluvčí firmy Craig Berman uvedl, že systém Amazonu je natolik komplexní, že při souběhu různých okolností selhání tohoto typu prostě nedá na 100 % vyloučit. Nic nenasvědčuje tomu, že by se jednalo o důsledek nějakého útoku.
Některým zákazníkům se během výpadku zobrazovaly chybové zprávy, že přístup do systému je z toho či onoho důvodu odmítnut. Tyto „důvody“ přitom neměly vztah ke konkrétním zákaznickým účtům. Uživatelé byli vyzýváni, aby v případě, že v době problémů uskutečnili nějaký nákup, zkontrolovali, zda transakce byla provedena.
Mezinárodních serverů Amazonu se problém netýkal. Dostupná byla i hlavní stránka zabezpečeného serveru na adrese https://www.amazon.com/, ale další odkazy zde nefungovaly.

Zdroj: Computerworld.com

Poznámka: Lze nějak zkusit vyčíslit ztrátu, která firmě vznikla v důsledku cca 8hodinového výpadku?

Viz také:
Stránky sondy Phoenix byly opakovaně hacknuty


Komentáře