Analytici mají obavy z přechodu iPhone k novým procesorům

Použití čipové sady Moorestown v příští verze telefonu iPhone podle analytiků zvýší bezpečnostní rizika spojená s tímto zařízením. Výsledkem by totiž bylo, že by se z iPhone stal jeden z počítačů x86...Použití čipové sady Moorestown v příští verze telefonu iPhone podle analytiků zvýší bezpečnostní rizika spojená s tímto zařízením. Výsledkem by totiž bylo, že by se z iPhone stal jeden z počítačů x86, což by znamenalo, že s určitou úpravou půjde proti telefonu použít řada již existujících metod útoku.
U současných procesorů Arm je údajně výhodou jejich celková nerozšířenost, takže s ním nejsou podrobně seznámeni ani útočníci.
Tento názor alespoň na bezpečnostní konferenci Hack In The Box v Kuasa Lumpur prezentoval Dai Zovi, který loni vyhrál hackerskou soutěž o prolomení bezpečnosti notebooku MacBook Pro s Mac OS X (jehož upravenou verzi používá i iPhone).
Apple oficiálně nikdy neprohlásil, že v příští verzi iPhonu plánuje opravdu použít Moorestown, ale tento vývoj se pokládá za celkem pravděpodobný. Moorestown, sada speciálně určená pro chytré telefony a další handheldy (nabídne např. nízkou spotřebu energie), bude uvedena příští rok nebo v roce 2010 a jejím základem bude procesor Atom. Představitelé Intelu odmítli tvrzení Dai Zoviho komentovat.

Zdroj: Computerworld.com

Viz také:
Apple opravil Safari pro iPhone
Výzkumník objevil chybu v telefonu G1 s Google Android, na vině má být starší balíček


Komentáře