Antispamová a antivirová ochrana u TISCALI zdarma

Společnost TISCALI ode dneška nabízí svým uživatelům antispamovou a antivirovou ochranu zdarma. Tato služba je určena všem domácím uživatelům e-mailových služeb TISCALI. Ochrana, která se aktivuje automaticky, nevyžaduje žádnou instalaci nebo nastavení uživatelem. Uživatelé si ji též mohou sami vypnout.Společnost TISCALI ode dneška nabízí svým uživatelům antispamovou a antivirovou ochranu zdarma. Tato služba je určena všem domácím uživatelům e-mailových služeb TISCALI. Ochrana, která se aktivuje automaticky, nevyžaduje žádnou instalaci nebo nastavení uživatelem. Uživatelé si ji též mohou sami vypnout.
Antispamová ochrana je založena na softwaru SpamAssassin. Vyhodnocuje příchozí poštu uživatele podle několika kritérií (např. počet příjemců jedné zprávy, typická klíčová slova obsažená ve spamech, adresy všeobecně známých spammerů). Na základě vyhodnocení těchto kritérií je určena míra pravděpodobnosti, zda je příchozí e-mail spam či nikoliv. Celý systém je samoučící a průběžně svá kritéria pro označování spamu doplňuje a zpřesňuje. Každý uživatel má navíc možnost zvolit si jeden ze tří stupňů ochrany proti nevyžádané poště a tím rozhodnout, jak moc přísně má antispamový systém příchozí poštu hodnotit.
Antivirová ochrana testuje příchozí poštu uživatele na přítomnost virů. Zjistí-li, že zpráva obsahuje virus, je zablokována a do uživatelovy schránky nedorazí. Uživatel pak od TISCALI obdrží zprávu, která mu oznámí, že e-mail obsahující virus byl zablokován a identifikuje adresu odesílatele zavirované zprávy.
Uživatelé e-mailových služeb TISCALI najdou podrobné informace o nové bezplatné antispamové a antivirové ochraně na internetové adrese http://mail.tiscali.cz.


Komentáře