Antivir pro linuxové poštovní servery

Zoner software uvedl nový produkt z oblasti antivirové bezpečnosti, Zoner AntiVirus for Linux Mailservers. Program je určen pro administrátory linuxových serverů a je možné si jej zdarma stáhnout, používat i šířit bez omezení.Zoner software uvedl nový produkt z oblasti antivirové bezpečnosti, Zoner AntiVirus for Linux Mailservers. Program je určen pro administrátory linuxových serverů a je možné si jej zdarma stáhnout, používat i šířit bez omezení.

K plné funkčnosti je nutná bezplatná aktivace na stránkách antiviru.

Systém používá k odhalování virů kromě standardních detekčních algoritmů i dynamickou emulaci kompilovaných i interpretovaných programů, statickou, dynamickou i tzv. run-time heuristiku a negenerické i generické dekodéry programů se šifrovanými obálkami.

Na otázku ,proč právě linuxové řešení, uvedl vedoucí vývoje Marek Střihavka: „Zaměřili jsme se na řešení s největší efektivitou. Většina virů a nežádoucího software se šíří právě prostřednictvím e-mailů. Provedli jsme podrobnou analýzu, jaké mailové služby na straně serverů dominují českému a slovenskému internetu a došli jsme k výsledkům, že nejpoužívanější poštovní servery běží na některé z distribucí Linuxu a obhospodařují přes 80 % internetu.


Komentáře