Antivirové skenování bude nově dělat GPU, rozhodl Intel

Nová technologie od Intelu výrazně sníží zatížení klasického procesoru při antivirových skenech – tuto činnost totiž převezme grafický čip.

Antivirové skenování bude nově dělat GPU, rozhodl Intel


Počítače s Windows budou schopny skenovat systém proti hrozbám bez toho, že by zatěžovaly CPU. Microsoft k tomu využije novou funkci integrovaných grafických čipů mikroprocesorů Core od Intelu.

Běžně hledání malwaru a jiných hrozeb zabírá až 20 % paměti počítače, toto procento by však novinka od Intelu nazvaná Accelerated Memory Scanning, respektive její součást Intel Threat Detection Technology, měla snížit -- tím, že ke skenování využije GPU.

Spotřeba výkonu CPU tak podle vyjádření Intelu klesne na zhruba 2 %, s tím, že na využití nové funkce se zatím domluvila pouze s Microsoftem.

V současnosti je tato možnost přístupná na procesorech Core šesté, sedmé a osmé generace v počítačích využívajících Windows Defender Advanced Threat Protection, Intel ji však začal prezentovat i ostatním dodavatelům antimalwaru. Jak dlouho potrvá její rozšíření, je ale zatím otázkou.

Další součástí technologie Threat Detection je něco, čemu Intel říká Advanced Platform Telemetry, funkce, která kombinuje strojové učení s telemetrií pro lepší porozumění závažnosti rizik a efektivnější nakládání s nimi. Tato funkce bude integrována do platformy Cisco Tetration, určené pro datová centra.

GPU je dle odborníků pro repetitivní algoritmické úkony ideální a Intel věří, že nová technologie může být rozhodujícím faktorem při zvažování, zda se rozhodnout pro něj či konkurenčním AMD.

V neposlední řadě však jde také o nástin toho, kudy se mohou bezpečnostní řešení v dohledné budoucnosti ubírat. S minimalizováním potřebného výkonu bude moct skenování probíhat častěji, může být cílenější a také sofistikovanější.

Úvodní foto: Intel


Komentáře