Aplikační internetová brána

Dostupnost nového produktu Astaro Web Gateway, který je k dispozici jako appliance s propustností od 50 do 250 Mb/s nebo jako softwarová licence oznámila společnost Annex NET, distributor řešení firmy Astaro.Dostupnost nového produktu Astaro Web Gateway, který je k dispozici jako appliance (modely AWG 1000/2000/3000/4000) s propustností od 50 do 250 Mb/s nebo jako softwarová licence dle počtu uživatelů (10/25/50/100/250/500/1000/1000+) oznámila společnost Annex NET, distributor řešení firmy Astaro.
Astaro Web Gateway je bezpečnostní řešení, které umožňuje blokování virů, spyware, adware a ostatních škodlivých kódů, blokování nebo vyhrazení šířky pásma pro P2P sítě a instant messaging aplikace (Skype, ICQ), URL filtering a správu šířky pásma pro kritické firemní aplikace. Konfigurace se provádí přes zabezpečené spojení v grafickém rozhraní, přístupné přes webový prohlížeč. Možné je nasazení dvou jednotek v režimu vysoké dostupnosti nebo vyvažování zátěže a automatické aktualizace signatur pro duální antivirový engine.
Aleš Kotmel, technický ředitel společnosti Annex NET, o nové řadě Astaro Web Gateway říká: „Společnost Astaro uvedením této nové modelové řady rozšiřuje trh o cenově dostupné a jednoduše spravovatelné řešení, které vychází z UTM řešení Astaro Security Gateway. Zákazníci nyní mohou snadno doplnit svůj stávající paketový firewall o novou úroveň - aplikační bezpečnost. Astaro Web Gateway zákazníkům poskytuje komplexní aplikační ochranu a zároveň jim umožňuje plně řídit datové přenosy pro kritické web aplikace.“
Doporučená koncová cena AWG1000 pro cca 100 uživatelů je zhruba 44 tisíc Kč (včetně technické podpory, nových verzí, aktualizací a virových definic na 1 rok).


Komentáře