Apple opravil Safari pro iPhone

Apple opravil 13 chyb pro iPhone a iPod. Šest z těchto chyb umožňovalo vzdálené spuštění libovolného kódu, takže v obvyklém bezpečnostním dělení podle závažnosti, které používá např. Microsoft, by se označovaly jako kritické.Apple opravil 13 chyb pro iPhone a iPod. Šest z těchto chyb umožňovalo vzdálené spuštění libovolného kódu, takže v obvyklém bezpečnostním dělení podle závažnosti, které používá např. Microsoft, by se označovaly jako kritické.

Kromě dvou se všechny opravené chyby týkají prohlížeče Safari nebo jeho open source jádra WebKit. Některé z těchto zranitelností již byly Applem dříve opraveny v rámci Mac OS, respektive Safari pro Mac OS. Někteří odborníci na zabezpečení v této souvislosti kritizují Apple, že není schopen uvolňovat opravy pro Safari napříč celou svou produktovou řadou. (Microsoft vyzývá nepoužívat na Windows prohlížeč Safari) Americký Computerworld v této souvislosti cituje Andrewa Stormse ze společnosti nCircle Network Security. Navíc nepříliš vhodně působí také vydání oprav prakticky ve stejnou dobu, kdy se začal prodávat iPhone 2.0. Přitom právě zde se bezpečnostní rizika pokládala za jeden z problémů, který může odradit firemní uživatele.
Analytici jsou k iPhone 3G stále skeptičtí
Storms navíc ironicky poznamenává, že pokud je jádro/firmware iPhone založeno také na MacOS X, proč trvalo Applu tak dlouho „přeportovat“ i opravu? Chyba byla známa tři měsíce.

Zdroj: Computerworld.com

Apple vydal aktualizaci Mac OS X 10.5.4
Apple opravuje Leopard
Apple opravil Safari pro Windows

Poznámka: S podobným problémem se občas potýká i Mozilla, když jsou záplaty chyb pro Firefox k dispozici dříve než pro Thunderbird.
Thunderbird opravuje starší bezpečnostní chyby


Komentáře