Apple opravuje Leopard

Opravy týkající se zabezpečení zahrnují např. Finder nebo bezdrátovou technologii AirPort, dále i opravy e-mailového klienta od Apple, programu pro zálohování a obnovu a programu iChat.Po více než třech měsících od poslední aktualizace vydává Apple systém Mac OS X (Leopard) ve verzi 10.5.3. Nová verze obsahuje asi 70 oprav zabezpečení a stability systému a také vylepšení týkající se problémů s kompatibilitou.
Opravy týkající se zabezpečení zahrnují např. Finder nebo bezdrátovou technologii AirPort, dále i opravy e-mailového klienta od Apple, programu pro zálohování a obnovu a programu iChat.
Jedná se o celkem třetí dávku oprav od uvedení finální verze systému Leopard na podzim loňského roku. Někteří analytici dlouhou dobu, kterou trvá vydání oprav, v této souvislosti kritizovali.
V nové dávce aktualizací nejsou zahrnuty opravy dvou ze tří chyb v osobním plánovači iCal zveřejněné asi před týdnem společností Core. Opravena je ale zřejmě nejzávažnější z těchto chyb, tzv. CVE-2008-1035, která jako jediná umožňovala spouštět v systému škodlivý kód (po klepnutí na soubor .ics).
Novou verzi lze stáhnout ručně (zde) nebo se nainstaluje pomocí funkce automatické aktualizace.

Zdroj: Computerworld.com

Viz také:
Hostované zálohování i pro Apple Macintosh


Komentáře