Apple vydal aktualizaci Mac OS X 10.5.4

Společnost Apple tento týden vydala Mac OS X ve verzi 10.5.4. Ta má za cíl opravit hlavně chyby v dřívější verzi Mac OS, jimiž jsou hlavně problémy při používání aplikací iCal, AirPort, Safari a Spaces & Expose.Společnost Apple tento týden vydala Mac OS X ve verzi 10.5.4. Ta má za cíl opravit hlavně chyby v dřívější verzi Mac OS, jimiž jsou hlavně problémy při používání aplikací iCal, AirPort, Safari a Spaces & Expose.

AirPort byl aktualizován z důvodu zvýšení spolehlivosti adresování sítí pracujících na frekvenci 5 GHz a také byly odstraněny problémy, které snižovaly výkon v aplikacích Logic Studio a MainStage.

Aplikace iCal se dočkala opravy sedmi chyb, včetně těch ovlivňující spolehlivost a synchronizaci s iPhonem. Opravena je nyní i možnost mazání události bez potvrzení jejího tvůrce a také chyba při kopírování jedné události do druhé.

Oprava u Safari přináší zrychlení nahrávání zabezpečených webových stránek a také vyřešení problému s klientskými certifikáty na smart kartách.
Aplikace Spaces & Expose doznala řady změn a vylepšení, došlo k opravě zobrazování podmnožiny oken a přetahování aplikací ze seznamu přiřazení, kdy nedocházelo ke správným přiřazením ke Space.

Další zlepšení nové aktualizace se týká spolehlivosti VPN klienta L2TP.
Update Mac OS X 10.5.4 je dostupný přes mechanizmus softwarové aktualizace přímo v systému a nebo přímo z webových stránek společnosti Apple.

Zdroj: IDG News Service

Viz také:
Apple opravuje Leopard
Apple opravil Safari pro Windows


Komentáře