AreaGuard Neo - ochrana pomocí šifrování a kontroly výměnných médií

Společnost SodatSW vyvinula produkt AreaGuard Neo pro ochranu citlivých informací. Novinka využívá technologie šifrování, které kombinuje s omezením nežádoucího používání výměnných médií.


Při vývoji, který trval více než tři roky, byl podle dodavatele kladen důraz na jednoduchost nasazení a minimalizaci nároků na provoz. Nástroj AreaGuard Neo slouží k zabezpečení dat uložených na lokálních discích firemních počítačů.

„Při vývoji nového produktu bylo základní myšlenkou přinést na trh inovativní nástroj, který bude maximálně jednoduchý na provoz. Chceme tak pracovníkům IT, kteří dnes musí obsluhovat celou řadu složitých programů, usnadnit práci," uvedl Martin Hanzal, výkonný ředitel společnosti SODATSW. „AreaGuard Neo je plně napojen na firemní ActiveDirectory a provázán s operačním systémem Windows. Administrátor nemusí vytvářet žádné specifické podmínky, aby mohl produkt používat," doplnil Hanzal.

Nástroj zaručuje nejen ochranu dat uložených na počítačích, ale zároveň dovoluje provádět audit souborů, aktivit uživatele a připojování externích paměťových zařízení. AreaGuard Neo tak například administrátorům poskytuje přehled o tom, jaký typ dat má uživatel uložen na svém počítači a jak často s nimi pracuje.

„Jedná se o novou řadu produktu AreaGuard, na kterém jsou postavena naše klientsky oblíbená řešení Datový trezor a USB pod kontrolou. Je to produkt určený do firemního prostředí, především do podniků ze sektoru SMB. Jde vlastně o krabicové řešení, které lze v podniku nasadit během pár hodin a okamžitě zahájit zabezpečení dat. Navíc má minimální požadavky na znalosti uživatele," vysvětlil Martin Ondráček, produktový manažer společnosti SODATSW.Komentáře