AVG 8.0 přichází s novými funkcemi a přepracovaným jádrem

Společnost AVG Technologies (dříve Grisoft) ke konci února oficiálně uvádí na celosvětový trh novou verzi programu AVG 8.0. Ta obsahuje mimo jiné technologii ochrany webového provozu v reálném čase LinkScanner, zařazenou do systému po loňské akvizici společnosti Exploit Prevention Labs.Společnost AVG Technologies (dříve Grisoft) ke konci února oficiálně uvádí na celosvětový trh novou verzi programu AVG 8.0. Ta obsahuje mimo jiné technologii ochrany webového provozu v reálném čase LinkScanner, zařazenou do systému po loňské akvizici společnosti Exploit Prevention Labs.

Přepracované testovací jádro obsahuje nyní již ve všech edicích sjednocenou ochranu před viry i spyware. AVG 8.0 pracuje na operačních systémech MS Windows 2000 a vyšších, přičemž podpora dosavadní verze AVG 7.5 potrvá do konce roku 2008. Nová verze bude k dispozici od 28. 2. 2008.

Do produktu nově zařazený webový štít chrání před nechtěným stažením infikovaných souborů při prohlížení webových stránek i při on-line komunikaci s pomocí ICQ nebo MSN aplikací. AVG 8.0 dokáže eliminovat také rostoucí hrozby ze strany exploitů, které zneužívají slabých míst v zabezpečení webového prohlížeče k průniku do počítače. Nová verze AVG obsahuje rovněž detekci rootkitů, což jsou obtížně odhalitelné programy, maskující svou vlastní přítomnost v PC. Přepracovaný firewall ve srovnání s minulou verzí pak ještě lépe brání pokusům o nepovolený přístup do počítače.

AVG ve verzi 8.0 podporuje i vícejádrové procesory, což mimo jiné umožňuje zpracovávat najednou více požadavků na testování, zvyšuje výkonnost systému a jeho odolnost vůči některým typům útoků. Vývojáři se soustředili také na snazší nastavení plánovaných úloh a například i na možnost nastavit prioritu testu v jeho průběhu.

Způsob virových a programových aktualizací snižuje zatížení počítače a zajišťuje uživateli vždy co nejaktuálnější ochranu proti škodlivým kódům.
Nenechte si ujít:
Grisoft se mění na AVG

Majitel botnetu může dostat až 10 let vězení

Hrozby v počítačovém světě se mění, Grisoft na to reaguje

Čeká nás éra kyberútoků, varují experti

Top 10 hlavních bezpečnostních hrozeb roku 2008

Aplikace má i nový a přehledný vzhled, jednotné uživatelské rozhraní, snadnou instalaci a zjednodušené ovládání s pomocí intuitivní navigace a komponenty AVG Security Toolbar. Zákazníci AVG Technologies mohou program využívat celkem v 15 jazycích včetně češtiny.

Cena za jednu 24 měsíční licenci je u verze AVG Anti-Virus 1080 Kč, u verze Anti-Virus plus Firewall 1 350 Kč a verze Internet Security vyjde na 1 680 Kč (ceny jsou uvedeny bez DPH). Při prodloužení licence je pak pro uživatele připravena zvýhodněná cena, stejně jako v případě zakoupení více licencí.


Komentáře