AVG chrání i mobilní telefony

Společnost Grisoft rozšířila portfolio o AVG Mobile Security. Produkt slouží k ochraně mobilních telefonů na platformě Symbian UIQ 3.0. Pracuje na přístrojích Sony Ericsson P990i, M600i a W950i a obsahuje antivir s antispamem SMS zpráv.Společnost Grisoft rozšířila portfolio o AVG Mobile Security. Produkt slouží k ochraně mobilních telefonů na platformě Symbian UIQ 3.0. Pracuje na přístrojích Sony Ericsson P990i, M600i a W950i a obsahuje antivir s antispamem SMS zpráv.

Veřejná betaverze AVG Mobile Security je zájemcům k dispozici na webových stránkách společnosti po přihlášení do Beta portálu. Zde mohou také získávat zkušenosti z testování či se o ně podělit s ostatními uživateli.

Podle zveřejněných výzkumů se počet virových útoků na mobilní telefony loni zpětinásobil a bezpečnostní incidenty zasáhly zákazníky více než 80 % světových mobilních operátorů. Terčem úspěšného útoku se staly tisíce přístrojů, které mohou viry například vyřadit z provozu nebo zvýšit telefonní účty pomocí nechtěných zpráv a hovorů. Podle odhadů existuje asi 350 virů, červů a dalšího škodlivého kódu pro mobilní telefony.


Komentáře