AVG nabízí bezplatný audit firemního IT

AVG nabízí firmám Online Security Audit, službu představující bezplatný audit podnikového IT.


Nedávný průzkum AVG Market Landscape Report 2010 ukázal, že 25 procent malých a středních firem se stalo oběťmi narušení bezpečnosti a více než 14 procent SMB nemá žádný bezpečnostní software, čímž se vystavují možným útokům.

Koncem loňského roku AVG oznámila spuštění Business Resource Centre, bezplatného on-line centra pro podniky zahrnující návody, tipy a software ke stažení, které pomáhá společnostem v problematice internetové bezpečnosti.

 

Řešení firemního IT v malých a středních společnostech může vypadat podle AVG takto:

1. zóna  - Sociální sítě

Problém: Důvěra – lidé věří lidem, které znají. Čtyřicet procent podniků umožňuje přístup k sociálním sítím, ale pouze dvacet tři procent tvrdí, že má i odpovídající zabezpečení.

Řešení: LinkScanner společnosti AVG nebo jiný webový štít.

 

2. zóna – Instant Messaging a chat

Problém: Viry a další škodlivé kódy mohou být ukryté v souborech odeslaných přes službu Instant Messaging. To může mít za následek zvýšené množství spamu a phishingových útoků, neboť některé služby chatu při registraci připojí přezdívku k emailové adrese.

Řešení: Nepoužívat e-mailovou adresu, která je stejná jako uživatelské jméno na chatu.

 

3. zóna – Vnitřní hrozby: pod svícnem bývá tma

Problém: I když by se firmy měly více zaměřit na kybernetické zločince, jsou to právě zaměstnanci, kteří jsou zodpovědní za většinu škodlivého kódu v podnikových sítích.

Řešení: Aktuální informace o potenciálních zaměstnancích – zejména o technickém personálu – jsou nezbytné. Rizikové podniky by měly zvážit využití pokročilých nástrojů k získávání informací o možné trestné činnosti a celkové důvěryhodnosti nových zaměstnanců.

 

4. zóna – Neztratit kontrolu

Problém: Umožnění zaměstnancům použít jejich vlastní elektronické přístroje v práci zvyšuje riziko, že se škodlivý kód dostane do firemní sítě.

Řešení: Firmy mohou používat virtualizační technologii k vytvoření virtuálně bezpečné zóny v rámci jejich hardware – jako velvyslanectví v cizí zemi – ale mohlo by být jednodušší a efektivnější zavést účinnou sadu bezpečnostních antivirových kontrol a auditních postupů.

 

5. zóna – USB disky a podobná zařízení

Problém: Přenosné USB disky jsou velmi efektivní při šíření malware. V porovnání s notebookem nebo chytrým telefonem vypadají neškodně, ale mohou v sobě přenášet několik gigabytů kódu – z nichž některé mohou být škodlivé.

Řešení: Přenosné disky mohou být automaticky kontrolovány pomocí bezpečnostního softwaru nebo si uživatelé mohou spustit kontrolu manuálně ještě před tím, než otevřou soubory na disku.Komentáře