AVG představuje řadu 2011, zaměří se na sociální sítě

Společnost AVG Technologies představil novou verzi antivirového programu AVG 2011. Nová verze zahrnuje podle dodavatele zdokonalenou webovou ochranu, jednodušší ovládání i lepší výsledky detekce.


Vzhledem k tomu, že 99 % dnešních hrozeb přichází z webů, které jsou často aktivní méně než 24 hodin, je jejich detekce v reálném čase nutností. Součástí produktů AVG je proto webový štít LinkScanner, který v reálném čase automaticky kontroluje i odkazy uvnitř sociálních sítí jako Facebook či MySpace.

Jako odpověď na zpětnou vazbu globální komunity zahrnuje podle dodavatele AVG 2011 některá zdokonalení, která činí tento software uživatelsky přívětivějším. Instalační proces byl redukován na pět jednoduchých kroků a případný proces odinstalace programu je stejně bezproblémový. Vzhledem k faktu, že mnoho uživatelů využívá multimediální aplikace, obsahuje AVG 2011 speciální herní režim, který prohledává a chrání počítač bez přerušování spuštěných programů objevujícími se pop-up okny. Vedle toho ještě obsahuje novou funkci automatických oprav, která uživatelům umožňuje jedním kliknutím automaticky vyřešit případné softwarové potíže.

AVG 2011 je navržen tak, aby skenovací procesy pokud možno nezpomalovaly počítač. Nová funkce Smart Scanning dokáže rozpoznat, které soubory jsou certifikované a bezpečné, a proto analyzuje pouze nová a dosud neověřená data. Při samotném procesu skenování se Smart Scanning soustřeďuje na ty součásti systému, které zrovna uživatel nevyužívá, aby tak kvůli spuštění antivirového testu nedocházelo ke snížení celkového výkonu počítače.

Placená verze AVG Business Edition je podle AVG navržena na míru majitelům malých a středně velkých společností.

Volně dostupnou verzi AVG 2011 je možné stáhnout na www.free.avg.com. Nabídka placených verzí pro domácí uživatele i firmy je nyní dostupná na www.avg.com.Komentáře