Barracuda nabízí také virtuální appliance


Barracuda Networks rozšiřuje svou nabídku o dvě alternativní varianty svých osvědčených produktů, které jsou nyní k dispozici také jako virtuální zařízení (appliance).

Ve virualizované podobě je nabízen produkt Barracuda Spam & Virus Firewall Vx, který poskytuje uživatelům ochranu proti nevyžádané elektronické poště, virům a různým dalším typům škodlivých kódů, mj. i na základě ochrany v reálném čase.

Druhým novým produktem je řešení Barracuda SSL VPN Vx, které je určeno pro zajištění vzdáleného přístupu k síti a řízené využívání jejích zdrojů. Pro vzdálený přístup není třeba na straně klienta instalovat žádný dodatečný software a za tímto účelem lze využít standardní webový prohlížeč. Výsledkem je zabezpečená SSL virtuální privátní síť, umožňující přístup k základním interním aplikacím, zdrojům a sdíleným diskům pomocí webového rozhraní odkudkoli z Internetu.

Oba tyto produkty, jsou nyní dostupné také jako čistě softwarové řešení Barracuda Spam & Virus Firewall Vx a Barracuda SSL VPN Vx. Lze je provozovat na platformách typu VMware; v současnosti je podporována konfigurace VMware ESX/ESXi 3.5 Update 2 nebo vyšší.Komentáře