Během americké prezidentské kampaně zmizela oběma stranám důvěrná data

Newsweek ale nyní přinesl informace, že celý problém je mnohem vážnější. V průběhu kampaně byly z obou táborů údajně odcizeny důvěrné dokumenty v elektronické podobě. Spekuluje se o tom, že za útokem mohli stát hackeři z Ruska a Číny.Systémy, které oba američtí prezidentští kandidáti používali při volební kampani, byly údajně narušeny. Problém podle Newsweeku řeší FBI a tajné služby USA.
Dosud známé problémy mají být jen detaily. Útočníci se dokázali dostat do schránky Sarah Palinové na Yahoo. Republikáni přiznali, že na konci kampaně se v jejich táboře ztratily nebo byly ukradeny nějaké notebooky. V dubnu měl Obamův web závažné problémy kvůli zranitelnosti přes cross-site scripting.
Newsweek ale nyní přinesl informace, že celý problém je mnohem vážnější. V průběhu kampaně byly z obou táborů údajně odcizeny důvěrné dokumenty v elektronické podobě. Spekuluje se o tom, že za útokem mohli stát hackeři z Ruska a Číny. Získaná data mohou mít velkou cenu; i když pomineme možnosti vydírání, stále by se řadě politiků vyplatilo mít budoucího kandidáta USA takto „přečteného“.
Podle Newsweeku závažnější úniky dat nastaly v Obamově táboře – nebo teď alespoň budou mít tyto incidenty větší dopad.
Jaké informace konkrétně byly odcizeny, z jakých serverů a pomocí jakých postupů, původní zdroj neuvádí. Někteří bezpečnostní analytici proto zpochybňují závažnost problému a domnívají se, že v případě nabourání webových serverů používaných pro kampaň by se útočníci vůbec nemuseli dostat ke skutečně důvěrným interním informacím.

Zdroj: Computerworld.com

Viz také
Trojský kůň reaguje na Obamovo vítězství
FBI pátrá po útočnících na e-mail Sarah Palinové
Američtí prezidentští kandidáti spamují?


Komentáře