Bezpečnost je klíčová ve všech oblastech

Výrobci zařízení dnes kladou důraz na to, aby jeho produkty šly snadno připojit do IP prostředí. Majitelé těchto IP zařízení však často netuší, že sdílejí nejintimnější informace a jejich hesla proudí volně přes internet.

Bezpečnost je klíčová ve všech oblastech


(Partnerský příspěvek)

Každý výrobce zařízení dnes klade důraz na to, aby jeho produkty šly snadno připojit do IP prostředí. Jejich budoucí uživatelé je tak mohou pohodlně sledovat odkudkoli ze světa, jednoduše je nastavit i naprogramovat či sdílet obsah přes libovolný internetový prohlížeč. Každý mobil, notebook nebo tablet dnes už totiž disponuje mobilním internetem nebo ho na něj lehce připojíte přes wi-fi. Majitelé veškerých těchto IP zařízení však často vůbec netuší, že sdílejí nejintimnější informace a jejich hesla proudí volně přes internet.

Taktéž firemní počítačová síť, kde jsou často uložena velice citlivá a mnohdy i přísně tajná data, už není jen o propojených počítačích. V dnešní době jsou její součástí i další IP zařízení, jako např. notebook, mobil, ale i systém automatizace budovy, video dohled či komunikátor. A každé z těchto zařízení představuje pro potenciálního útočníka „pohodlný“ přístup k firemním i soukromým datům. To je dáno otevřeností operačních systémů a sdílením znalostí především na internetu.

IP zařízení jsou našimi chytrými pomocníky a v dnešní době nás provázejí doslova na každém kroku. O to více však musíme dbát na bezpečnost při jejich používání. Všechna zařízení připojovaná do IP sítě by měla splňovat bezpečnostní standardy, jako je 802.1x, https, hack resistant OS a naprostou samozřejmostí by měla být kontrola integrity firmware a důsledná implementace antivirových řešení. Pouze pomocí vysokých nároků na bezpečnost ochráníte vaše citlivá data a vyhnete se tak napadení virem, odposlouchávání, zneužití dat či krádeži identity.

Tomáš Vystavěl
Business Development Manager pro oblast security
2N TELEKOMUNIKACE a.s.

 

Úvodní foto: © Tommi - Fotolia.com


Komentáře