Bezpečnostní přehled: Blikající a vibrující tagy RFID

Jak prolomit šifrování dokumentů v MS Office, jak vylepšit technologie RFID a jak bezpečněji generovat náhodná čísla...Přinášíme pravidelný úterní přehled bezpečnostních novinek připravený ve spolupráci se serverem SecurityWorld.cz.


Jak zajistit, aby systém generující náhodná čísla (z nichž se vytvářejí šifrovací klíče) neobsahoval zadní vrátka? A jak to souvisí s kvantovou fyzikou?

Více na SecurityWorld.cz

 

Jak lze rychle prolomit šifrování dokumentů v MS Office? Proč by uživatelé měli pro šifrování raději používat jiné nástroje než ty, které jsou přímo součástí kancelářského balíku?

Více na SecurityWorld.cz

 

Je postačující ochrana přístupu k datové schránce pomocí hesla, nebo je potřeba používat navíc certifikáty?

Více na SecurityWorld.cz

 

Zavádění technologie RFID s sebou nese celou řadu výhod, současně však vyvolává i určité znepokojení třeba kolem možné ztráty soukromí. Jedním z řešení tohoto dilematu by byla kontrola uživatele tagu nad tím, kdo tyto informace čte (míněno v případech, když je RFID čip třeba součástí pasu, nemělo by to smysl tam, kde RFID nahrazuje klasické čárové kódy). Jaké jsou možnosti? Mohl by třeba čip při čtení zablikat nebo zavibrovat a uživatele tak upozornit?

Více na SecurityWorld.cz

 

Řadě správců IT způsobila komplikace poslední aktualizace softwaru společnosti McAfee.

Více na SecurityWorld.cz

 

Při útoku na Google na konci loňského roku se narušitelé dostali i ke zdrojovým kódům Google Gaia, což je projekt pro správu hesel. Znamená to, že nyní jsou v ohrožení např. účty GMailu?

Více na SecurityWorld.cz

 Komentáře