Bezpečnostní přehled: Čínská cenzura Internetu i v USA

Jak odhalit, že účet na GMailu je kompromitován, malware vyřazující aktualizace a kybernetická válka. Přinášíme pravidelný úterní přehled bezpečnostních novinek připravený ve spolupráci se serverem SecurityWorld.cz.


Google bude uživatele GMailu varovat, pokud na e-mailovém účtu zaznamená podezřelou aktivitu, např. krátce po sobě přihlášení z více zemí. Pravděpodobnost, že účet je kompromitován, se stanoví i dle celé řady dalších kritérií.

Více na SecurityWorld.cz

 

Botnety bývají často řízeny podvodníky z Východu a jejich oběti jsou hlavně v USA a zemích EU. Může tomu ale být i naopak, jako v případě botnetu Mariposa.

Více na SecurityWorld.cz

 

Jak se mohlo stát, že čínský cenzorní firewall odřízl i některé počítače v USA a lidé si zde tak mohli podobu čínské cenzury Internetu vyzkoušet na vlastní kůži?

Více na SecurityWorld.cz

 

Sofistikovaný malware se vydává za aktualizaci produktů Adobe. To by ještě nebylo nic tak divného, škodlivý kód ale po infekci vyřadí z činnosti právě aktualizační mechanismy. Takže, i když je malware posléze detekován a odstraněn, počítač bez aktualizací nadále zůstává otevřen útokům....

Více na SecurityWorld.cz

 

Podrobnější informace o tom, jak probíhal průlom zabezpečení Internet Exploreru, Firefoxu a iPhone na hackerské soutěži skupiny Pwn2Own..

Více na SecurityWorld.cz

 

Skutečně dnes žijeme ve věku kybernetické války, nebo se jedná spíše o mediální slogan? Bojují na Internetu proti sobě státy, nebo jen kriminální gangy?

Více na SecurityWorld.cz

 Komentáře