Bezpečnostní přehled: Formát PDF je snad prokletý

Formát PDF je snad prokletý, řada bezpečnostních technologií se přeceňuje a botnet Zeus je zase o něco chytřejší... Přinášíme pravidelný úterní přehled bezpečnostních novinek připravený ve spolupráci se serverem SecurityWorld.cz.


Jaké jsou nejpřeceňovanější bezpečnostní technologie? Překvapivě antivirus, firewall a řešení pro správu přístupu...

Více na SecurityWorld.cz

 

Rusko je často kritizováno za to, že nepostupuje dostatečně důrazně proti internetovým podvodníkům. Jako odpověď nyní místní vláda zpřísnila pravidla pro registrace domén v ruské doméně nejvyšší úrovně.

Více na SecurityWorld.cz

 

Bezpečnostní problémy spojené s formátem PDF neberou konce. Výzkumník tvrdí, že ve Windows lze spustit libovolný kód vložený do souboru PDF. Zranitelný je nejen Adobe Reader, ale i 2. nejpoužívanější prohlížeč PDF, aplikace FoxIt.

Více na SecurityWorld.cz

 

Internetové podvody dnes nerealizují zdaleka jenom technicky zdatní hackeři, ale také celá řada zprostředkovatelů či zločinců se zkušeností s organizovanou kriminální činností v kamenném světě. Jaké jsou další hlavní profese internetové kriminality?

Více na SecurityWorld.cz

 

Botnet Zeus dokáže ve své nové variantě podvodné bankovní převody realizovat tak, že vypadají, jako by proběhly z počítače legitimního vlastníka účtu. Policie ani banka pak nemohou vystopovat útočníka, banka navíc nemůže pomocí IP adresy příkaz rozpoznat jako podezřelý.

Více na SecurityWorld.czKomentáře