Bezpečnostní přehled: Lámání hesel grafickou kartou

Řada doporučení pro bezpečná hesla už neplatí, respektive je zbytečná, pokud heslo není dostatečně dlouhé. Kolik IT specialistů je potenciálními podvodníky? Jak zajistit i po ukončení podpory bezpečnost Windows XP SP2?


Pravidelný přehled bezpečnostních novinek připravovaný ve spolupráci se serverem SecurityWorld.cz.

Microsoft před pár týdny přestal podporovat Windows XP SP2. Co mají dělat uživatelé tohoto systému? Lze jim doporučit třeba změnu webového prohlížeče?

Více na SecurityWorld.cz

 

Jak fungují současné trojské koně zaměřené na krádeže přístupových údajů k on-line bankovnictví? Zdaleka se už nejedná jen o prosté keyloggery, každý z malwarů (Zeus, Clampi) ale pracuje poněkud jiným způsobem.

Více na SecurityWorld.cz

 

TGP, neboli Thors Godly Privacy, je nástroj, který určí relativní bezpečnost hesla podle času, který je potřeba na jeho překonání.

Více na SecurityWorld.cz

 

Současné grafické karty v ceně řádově stovek dolarů jsou dostatečně výkonné, aby umožňovaly útok hrubou silou proti většině používaných hesel. Vědci z toho odvodili minimální délku hesla, která je proti tomuto útoku ještě bezpečná. Výsledkem budete překvapeni...

Více na SecurityWorld.cz

 

Nevěřte bližnímu svému. 41 % IT specialistů se v anonymním průzkumu přiznalo, že  ve firemních systémech slídí po důvěrných informacích i mimo vlastní pracovní náplň, případně v rozporu s výslovně stanovenými pravidly.

Více na SecurityWorld.cz

 

Současné antiviry a další bezpečnostní nástroje vesměs nepodporují bezpečnostní funkce z novějších verzí Windows, technologie DEP (prevence spuštění dat) a ASLR (znáhodnění adresního prostoru). Znamená to výrazné a zbytečné snížení míry zabezpečení?

Více na SecurityWorld.cz

 

Byl snad nechvalně proslulý červ Conficker vytvořen proto, aby se náhle probudil v případě nějakého většího (kyber)konfliktu a alespoň dočasně ochromil internetový provoz?

Více na SecurityWorld.czKomentáře