Bezpečnostní přehled: Obdoba grafologie při výběru z bankomatu?

Nasazují uživatelé Windows rychleji pravidelné, nebo mimořádné záplaty? Mohl by být způsob, jakým píšeme na klávesnici, natolik individuální, že by šel použít k autentizaci dokonce i na pouze číselné klávesnici bankomatů?


Přinášíme pravidelný úterní přehled bezpečnostních novinek připravený ve spolupráci se serverem SecurityWorld.cz.

 

Chyba v návrhu formátu PDF by brzy mohla umožnit masově rozšířené útoky. Nejedná se sice přímo o bezpečnostní zranitelnost, ale v kombinaci se sociálním inženýrstvím může být výsledkem instalace malwaru na miliony počítačů.

Více na SecurityWorld.cz

 

Uživatelé Windows nasazují opravy zoufale pomalu. Zajímavou otázkou je, zda tato rychlost nějak závisí na tom, zda se jedná o pravidelné záplaty Microsoftu vydávané každé druhé úterý v měsíci, nebo o záplaty mimořádné.

Více na SecurityWorld.cz

 

Grafologie s počítači nezemřela. I sám způsob, jakým ťukáme na klávesnici, o nás podle nového vědeckého výzkumu mnoho prozradí. Muži a ženy ťukají jinak, závisí i na věku... Bude snad na základě tohoto výzkumu vytvořena další ochrana např. pro zadávání PINu v bankomatech? A je k rozpoznávání v tomto případě sledovat psaní kamerou, nebo stačí informace o tom, jak se písmena objevují „na monitoru“?

Více na SecurityWorld.cz

 

Jaké jsou nejpřeceňovanější a jaké nejpodceňovanější bezpečnostní technologie? Antivirus či firewall je dnes prakticky na každém počítači, zato šifrování se nepoužívá zdaleka plošně. Je to tak správně?

Více na SecurityWorld.cz (2. díl)

 

Proč se oběťmi podvodných převodů v internetovém bankovnictví stále častěji stávají zrovna malé firmy? Je ověření přístupu pomocí jména a hesla postačující?

Více na SecurityWorld.cz

 

Jaké informace o sobě prozradí vlastník mobilního telefonu, který surfuje po internetu s webovým prohlížečem? Skutečně je třeba, aby server získal např. i aktuální telefonní číslo?

Více na SecurityWorld.czKomentáře