Bezplatná verze antiviru avast! vítězí v počtu stažení

Alespoň je tomu tak na serveru Slunečnice.cz, podle jehož statistik byl avast! 4 ve verzi zdarma ke stažení bezkonkurenčním vítězem mezi antiviry stahovanými uživateli za měsíc květen.Alespoň je tomu tak na serveru Slunečnice.cz, podle jehož statistik byl avast! 4 ve verzi zdarma ke stažení bezkonkurenčním vítězem mezi antiviry stahovanými uživateli za měsíc květen.

Druhým nejoblíbenějším antivirem se ukázal program NOD32. Ačkoliv jde o slovenský software, je k dispozici také v českém jazyce. Třetí příčku obsadil AVG Anti-Virus Free Edition.

Do první desítky se dokázaly dostat i další programy z rodiny AVG, konkrétně zkušební verze AVG ve verzi 8, která obsadila 4. příčku, a AVG Internet Security na 7. pozici. Oba obsahují kromě klasické antivirové ochrany také anti-spyware, anti-spam a webový štít. Druhý zmíněný má navíc možnost vzdálené správy a monitoringu celé sítě pro administrátory prostřednictvím centrálního řízení.
Nenechte si ujít:
Novou verzi antiviru Avast 4.8 uveřejnila společnost Alwil Software

Detaily o nové generaci antiviru NOD32

Čeká nás éra kyberútoků, varují experti

Top 10 hlavních bezpečnostních hrozeb roku 2008

Zájem o stažení bezplatné verze AVG 8.0 roste!

Na dalších příčkách se umístil například avast! Virus Cleaner (6. místo), který obsahuje řadu přepínačů příkazového řádku určených pro zkušené uživatele, díky nimž mohou ovlivňovat běh programu. Za zmínku stojí také program BitDefender Internet Security (9. místo), zahrnující v sobě mimo jiné také funkci rodičovské kontroly.


Komentáře