Biometrický zámek detekuje průtok krve

Zařízení snímající otisky prstů lze zkoušet různě oklamat. Podvodníci vytvářejí fotokopie otisků nebo se snaží otisk prstu ukrást „na rukavici". A samozřejmě je tu i možnost useknutých prstů, byť to se asi děje spíše v béčkových hororech.


Společnost BlackBox nyní oznámila systém Intelli-Pass, který detekuje „život" v prstu, konkrétně průtok krve. Zařízení je primárně určeno pro zabezpečení skříní a trezorů. Podle dodavatele by se mohlo hodit k zajištění důvěrných dokumentů ve všech sférách včetně financí a zdravotnictví, dále i k řízení vstupu do budov namísto čteček karet (karty se často kradou a ztrácejí).

Pro případ výpadku napájení je Intelli-Pass vybaven interní záložní baterií. Součástí zámku je displej LED, z něhož lze získat informace o stavu zařízení. Systém lze integrovat do komplexnější infrastruktury a např. vzdáleně softwarově změnit oprávnění (okamžikem propuštění zaměstnance přestane být povolen přístup na jeho otisk prstu apod.). Doprovodný software také audituje, kdo kdy zámek otevřel, nebo se o to neúspěšně pokusil.

Zařízení je však objemné a i kvůli vlastní baterii se nepočítá s jeho nasazením pro mobilní zařízení typu notebooků. Je ale možné, že nějaké jiné biometrické čtečky se stejnou funkčností se brzy objeví i zde...

 

Zdroj: Help Net Security

 

Poznámka: Morbidní představa useknutého prstu napojeného na krevní obvod a takto „drženého při životě"?

 Komentáře