Bitdefender představuje GravityZone Ultra Suite (XDR)

Odhalte a zastavte těžko polapitelné hrozby jednoduše s nebývalou přesností.

Bitdefender představuje GravityZone Ultra Suite (XDR)


(Partnerský příspěvek)

Přemýšlíte o nasazení Endpoint Detection and Response (EDR) systému? A uvažujete o kombinaci klasického antimalwarového řešení anebo next-gen AV v kombinaci s EDR? Možná by vás mohlo zajímat, že tento přístup má svá úskalí, a právě k tomuto tématu Gartner publikoval nedávno nové doporučení přístupu k ochraně koncových bodů:

 „Mícháním technologií od více výrobců riskujete nafouknutí agentů a s tím spojené konflikty softwaru, jejichž výsledkem je vypnutí důležitých bezpečnostních funkcionalit a méně optimálních konfigurací.“
*Zdroj: Make Sense of Endpoint Malware Protection Technology by Ian McShane, Gartner publikováno 25. dubna 2017

Pokud budete tedy chtít kombinovat více výrobců na jednom koncovém bodu, podstupujete tak rizika v podobě nekompatibilních konfigurací, nafouknutých klientů a mrhání zdroji.

Možná by vás zajímala lepší alternativa, jak získat vše od jednoho výrobce bez zmíněných rizik.

Bitdefender totiž přivádí na český a slovenský trh novou kolekci produktů GravityZone Ultra (XDR). Díky nejnovějšímu řešení od Bitdefenderu můžete jít s trendem doporučeným Gartnerem a již nemusíte kombinovat více produktů a riskovat nafouknutí agentů a vyhnete se nekompatibilitě řady řešení a ušetříte výpočetní zdroje.

Bitdefender vyvinul lehce použitelné EDR s vysokou přesností, které je teď součástí ucelené a plně prointegrované platformy ochrany koncových bodů.

Poznejte EDR, je tak jednoduché, že se dá opravdu použít…

Díky progresivním funkcím jako například ucelenému přehledu ukazatelů průlomů (IOCs), spolu  s osvědčenými postupy Workflow pro vyšetřování hrozeb a automatizovanými reakcemi na incidenty, GravityZone Ultra výrazně snižuje požadavky na zdroje a dovednosti zaměstnanců.

 K hlavním přednostem a výhodám tohoto řešení patří:

 • ·Neustálá kontrola všech koncových bodů v reálném čase
 • ·Monitorování všech podezřelých aktivit
 • ·Vyšetřování incidentů jediným klikem
 • ·Třídění bezpečnostních poplachů a vizualizace jejich analýzy
 • ·Sledování hrozeb v okamžiku útoků a jejich následnou tendenci
 • ·Okamžitá reakce na incident
 • ·Snížení doby zotavení po incidentu díky rychlému vyřešení, kontrole a nápravě

GravityZone Ultra slučuje mnohovrstvé řešení ochrany koncových bodů nové generace a snadno použitelnou EDR (Endpoint Detection Response) platformu, která spolehlivě a přesně ochrání vaše podnikové IT i proti těm nejhůře identifikovatelným útokům a hrozbám.

GravityZone Ultra obsahuje také preventivní ochranu, automatickou detekci, investigaci hrozeb a následnou odpověď vše v jednom řešení, tak aby střední a větší podniky docílily nejvyšší ochrany IT prostředků před těmito cílenými, pokročilými a neznámými hrozbami.  

Nad rámec funkcionalit klasické ochrany, jakožto zablokování kyber hrozeb a zamezení spuštění útočného kódu na koncovém bodu, Ultra Suite umožňuje pomocí dalších vrstev ochranu a prevenci nové generace. Díky umělé inteligenci a automatizaci pak velmi snižuje počty incidentů. Šetří tak na rozdíl od většiny EDR systémů na trhu cenné lidské zdroje potřebné k analýze.

Zároveň umožňuje jednoduchou investigaci a vyléčení jedním klikem. Řešení funguje rychle, a účinně díky přímé integraci s ostatními vrstvami ochrany včetně následného opatchování OS a aplikací eliminuje tak zranitelnosti systému.

Navíc GravityZone Ultra s Endpoint Security XDR vyniká tam, kde jsou samostatné jiné EDR produkty příliš hlučné a složité. Hladce blokuje, rozpoznává a reaguje na propracované neznámé útoky, které obcházejí tradiční antimalware.

 V jediné sjednocené bezpečnostní sadě GravityZone Ultra Suite navíc poskytuje:

 • ·Detekci a zničení malwaru ještě před spuštěním (přes nastavitelné strojové učení, inspekci procesů v reálném čase a sandboxovou analýzu)
 • ·Automatizovanou detekci, snadné vyšetření a nápravu na místě pomocí nově vydaného záznamníku událostí koncového bodu a analýzy hrozeb v Endpoint Security XDR
 • ·Pokročilou analýzu v sandboxu
 • ·Snížení útočné plochy (prostřednictvím firewallu, řízení aplikací, řízení obsahu a správy oprav)
 • ·Ochranu dat (přes šifrování celého disku)

Výsledkem jsou hladké předcházení hrozbám, přesné rozpoznání problému, rychlá a inteligentní odezva minimalizující dobu vystavení se infekci a zranitelnosti.

Jako integrovaná sada pro ochranu koncových bodů zaručuje GravityZone Ultra stálou úroveň ochrany celému IT prostředí, takže útočníci nenajdou žádné nedostatečně chráněné koncové body, které by mohli zneužít jako výchozí body pro škodlivou činnost proti organizaci. GravityZone Ultra se opírá o jednoduchou integrovanou architekturu s centralizovaným řízením jak pro koncové body, tak pro datová centra. Řešení lze vyzkoušet na stránkách www.bitdefender.cz.

Autor je Bitdefender Country Managerem

Úvodní foto: © Andrea Danti - Fotolia.com


Komentáře