Bližší představení ESET Smart Security – charakteristika a klíčové součásti

Novinka pro domácí i firemní bezpečnost od ESETu, o které jsme se již zmiňovali v několika článcích na Computerworldu, se vyznačuje řadou zajímavých vlastností, které si zde detailněji přiblížíme.Novinka pro domácí i firemní bezpečnost od ESETu, o které jsme se již zmiňovali v předchozích článcích na Computerworldu, se vyznačuje řadou zajímavých vlastností, které si zde detailněji přiblížíme.

ESET Smart Security je plně integrované bezpečnostní řešení, nabízející komplexní ochranu, vysokou rychlost skenování a vyznačuje se i nízkými nároky na systém. Skládá se ze čtyř hlavních komponent, existuje ve 32bitové i 64bitové verzi a je kompatibilní se systémy Microsoft Windows Vista/XP/2000/2003. K hlavním výhodám patří komunikace mezi jednotlivými moduly, existence rozhodovacího modulu na vyhodnocování hrozeb, možnost exportu a importu konfigurace, což výrazně zlehčuje instalaci na více počítačích a umožňuje návrat k osvědčeným nastavením a v neposlední řadě nabízí také instalaci bez potřeby restartu počítače. Nová generace skenovacího jádra ThreatSense přináší ochranu před všemi typy hrozeb a také detekci ještě neznámých hrozeb.

Hlavními komponentami ESET Smart Security jsou:

ESET NOD32 Antivirus

Osvědčený antivirový software ve verzi 3.0 s novou generací jádra systému, s vylepšeným systémem léčení, s možností odstraňování infiltrací i bez zásahu uživatele, s menší velikostí update souborů než ve verzi 2.7 a s vylepšenou ochranou aktualizačních souborů před poškozením.

ESET NOD32 Antispyware

Účinný antispyware, který nezpomaluje operační systém a práci uživatele, blokuje přístup k infikovaným souborům, spouští se automaticky se systémem a je optimalizovaný pro Windows Security Center.

ESET Personal Firewall

Tato komponenta má za úkol monitorovat veškerou komunikaci mezi chráněným počítačem a ostatními stanicemi na lokální síti nebo internetu a disponuje filtry příchozí a odchozí komunikace podle předdefinovaných nebo uživatelem definovaných pravidel. Dále podporuje interaktivní nebo automatický mód a integrované skenování souborů do aplikačních protokolů HTTP a POP3.

ESET Antispam

Poslední významnou složkou je spamový filtr, který podporuje různé techniky skenování pošty s využitím Bayesovy analýzy, zkoumání vzorků e-mailových zpráv nebo práci s pravidly příchozí pošty na konkrétním počítači. Dále umožňuje vytváření whitelistů a blacklistů, paralelní kontrolu několika příchozích e-mailů a pracuje s aplikacemi Microsoft Outlook, Outlook Express a Windows Mail.

Všechny tyto komponenty spolu v ESET Smart Security účinně spolupracují a vytvářejí tak bezpečnostní komplex, který zvyšuje efektivitu práce a přináší zcela nové možnosti.Komentáře