Britové propadli v testu odolnosti proti phishingu

Phishing je velkým problémem současného světa – a nezdá se, že by se měl zmenšovat. Svědčí o tom ostatně i výsledky testu „Phishing IQ Test“, který měl testovat odolnost uživatelů proti phishingovým útokům.Phishing je velkým problémem současného světa – a nezdá se, že by se měl zmenšovat. Svědčí o tom ostatně i výsledky testu „Phishing IQ Test“, který měl testovat odolnost uživatelů proti phishingovým útokům. Devět z deseti uživatelů v něm propadlo – a to přesto, že věděli, že vyplňují test! Jak by asi vypadaly výsledky, kdyby je testovali přímo phisheři?
Princip testu byl takový, že autoři předložili uživatelům směs deseti phishingových zpráv spolu s legitimními informacemi z bank, internetových obchodů apod. Během jednoho týdne se testu zúčastnilo 11832 lidí, přičemž jen sedm procent uživatelů mělo všechny odpovědi dobře. Průměr přitom byl tři špatné odpovědi na uživatele!
Jen pro zajímavost: obdobnou verzi testu v USA vyzkoušelo přes 300 tisíc lidí a přes 96 procent z nich mělo alespoň jednu špatnou odpověď.
Závěr: vůči phishingu jsme stále velmi, velmi zranitelní


Komentáře