CA nabízí snížení nákladů na zajištění shody ve fyzických i virtuálních prostředích

Společnost CA představila novinky v oblasti řešení a integrací, které pomohou posílit bezpečnost IT, sníží náklady na zajištění shody a zlepší celopodnikovou správu rizik IT.


K novinkám patří CA Access Control 12.5 s novými funkcemi pro správu privilegovaných uživatelů a s rozšířou kontrolou hostitelského přístupu, vylepšená integrace řešení CA Identity Manager 12.5 a CA Role & Compliance Manager 12.5 zjednodušující správu životního cyklu identit, včetně možností Smart Provisioningu. A nakonec CA DLP 12.0 s rozšířeným vyhledáváním, ochranou a kontrolou citlivých dat a možnostmi nových integrací s komplementárními řešeními.

Většina IT oddělení firem podle CA vytvořila pro administrátory privilegované uživatelské účty, díky nimž mají rozsáhlý přístup do systémů IT. Privilegovaný přístup bez odpovídající kontroly a obtížného nebo nemožného auditu může ale být závažným bezpečnostním rizikem.

Nově představené řešení CA Access Control 12.5 pomáhá spravovat shodu s regulatorními požadavky tím, že uplatňuje kontrolu privilegovaných uživatelů a sleduje, jaké systémové zdroje jsou jim přístupné a co s nimi za určitým podmínek mohou dělat.

Nové funkce řešení CA Access Control:

  • Správa hesel privilegovaných uživatelů pomáhá snižovat rizika selhání privilegovaného uživatele tím, že vydává dočasná hesla na jedno či nezbytná použití. Tím rovněž zjednodušuje dosahování shody, protože každý privilegovaný uživatel přebírá zodpovědnost za přístup ke sdíleným účtům.

  • Unixová autorizace sleduje chování uživatelů UNIX přes Microsoft Active Directory, kde konsoliduje autorizace a informace o účtech místo jejich sledování v různých systémech.

  • Unifikovaná konzole sdružuje informace a usnadňuje administraci pravidel z centralizovaného webového rozhraní.

  • Řešení CA Identity Lifecycle Management pomáhá organizacím spravovat životní cyklus identit. Zlepšená integrace analytických nástrojů a řízení pravidel u řešení CA Role & Compliance Manager a automatizace nasazování zařízení do sítě u řešení CA Identity Manager pomůže zákazníkům provozovat Smart Provisioning.Komentáře