Červencový žebříček hrozeb prakticky beze změn: adware a hry

Globálně nejohroženější skupinou jsou počítače hráčů internetových her a uživatelů virtuálních světů typu SecondLife, které napadá hrozba Win32/PSW.OnLineGames.V ČR podle statistit společnosti Eset stále počítače nejvíce napadá agresivní nevyžádaná reklama. V posledních měsících nejvíce šíří agresivní adware Win32/Adware.Virtumonde. Z analýzy situace ve světě pak vyplývá, že globálně nejohroženější skupinou jsou počítače hráčů internetových her a uživatelů virtuálních světů typu SecondLife, které napadá hrozba Win32/PSW.OnLineGames.

Žebříček globálních virových hrozeb se v červenci 2008 oproti předchozímu měsíci téměř nezměnil. Celosvětově se opět nejvíce šířil Win32/PSW.OnLineGames s celkovým podílem 12,72 %.

Popularity vyměnitelných médií (hlavně levných USB disků a paměťových karet) využívají tvůrci virových hrozeb, kteří jejich pomocí a prostřednictvím souboru autorun.inf šíří stále velké množství trojských koní. V červenci se umístily na druhém místě s podílem 4,68 %. Třetí místo patří s podílem 4,41 % rodině adware Win32/Adware.Virtumonde.

TOP 5 celosvětově nejrozšířenějších virových hrozeb uzavírají Win32/Pacex.Gen (2,88 %) a Win32/Toolbar.MywebSearch (2,31 %).

Systém Eset ThreatSense.Net označil v ČR za nejčastější hrozby rodiny nejrůznějších adware infiltrací. První místo patřilo agresivnímu adware Win32/Adware.Virtumonde (7,24 %), druhou nejrozšířenější hrozbou byl Win32/Toolbar.MyWebSearch (3,02 %) a třetí a čtvrté místo patřilo adware Win32/Adware.SearchAid (2,81 %) a Win32/Adware.Virtumonde.FP (2,41 %). TOP 5 v Česku uzavírá INF/Autorun s podílem 2,19 %.

Viz také
Červnová data: V Česku hrozí nevyžádaná reklama, ve světě řádí trojské koně
Květnové hrozby: vede kombinace trojského koně, autorunu a USB


Komentáře