Chrome pro Android zablokuje podvodné stránky

Pokud jste někdy viděli tu děsivou červenou obrazovku v Google Chrome, která vám brání navštěvovat nebezpečné stránky, a chcete mít podobnou funkci také na svém mobilním telefonu, máte štěstí: Google rozšiřuje technologii bezpečného surfování Safe Browsing také na Android.

Chrome pro Android zablokuje podvodné stránky


Safe Browsing je nyní integrován do služeb Google Play a aplikace stažené z internetového obchodu jej budou využívat. Jako první jej do sebe začlení Chrome for Android.

V PC verzi Chrome vás Safe Browsing chrání před stránkami známými tím, že obsahují malware, viry nebo internetové podvody. Pokud jste pravidelnými uživateli mobilního internetu, nejspíše vás neustále prohlížeč zahlcuje upozorněními, že váš telefon nefunguje správně, baterie se vybíjí moc rychle nebo že zařízení není zabezpečeno. Všechna tato upozornění se vás snaží přimět nainstalovat aplikaci, která má údajně tyto problémy vyřešit.

Ačkoliv Chrome for Android na rozdíl od své počítačové verze neobsahuje podporu pro rozšíření, což znamená, že nenabídne žádné blokování reklam, uživatelé se snad budou moci spolehnout alespoň na to, že se zbaví klamavých reklam a nebezpečných stránek.

Podle Googlu nebyla implementace Safe Browsing snadná. Mobilní data mají totiž omezenou šířku pásma, obzvláště v některých oblastech světa. Proto je seznam nechtěných stránek v aplikaci vždy co nejaktuálnější a co nejužší.

„Velká část útoků se děje pouze ve vybraných částech světa, takže informace chránící dotčená zařízení vysíláme pouze do těch regionů, ve kterých se nachází,“ uvedl Google na svém bolgu. „Také se snažíme posílat jako první informace o těch nejnebezpečnějších stránkách.“

Safe Browsing by měl podle jeho vývojářského týmu také spotřebovávat co nejméně kapacity procesoru a mobilní paměti. Díky tomu by měl šetřit baterii. Uživatelé mobilních telefonů s operačním systémem Android si mohou zkontrolovat, zda jejich zařízení disponuje službou Safe Browsing v Nastavení soukromí.

Úvodní foto: Fotolia © Scott Maxwell


Komentáře