Chystá se Norton for DNS a Smart Devices

Společnost Symantec představila iniciativu Norton Everywhere, která nabídne technologie Norton mimo svět osobních počítačů.


Iniciativa se dle Symantecu zaměřuje na oblast bezpečnosti mobilních technologií, bezpečnosti webu a důvěry ve všech zařízeních a vestavěných službách v inteligentních zařízeních. Společnost Symantec kombinuje své vlastní spotřebitelské technologie zabezpečení a zálohování a infrastrukturní technologie s technologiemi partnerů. Nová řešení budou dodávána přímo spotřebitelům a také prostřednictvím nových B2B řešení.

Během následujících týdnů budou představeny produkty Norton Smartphone Security for Android Beta, Norton DNS Beta a Norton Connect Beta.

 

Norton Mobile

Trh inteligentních telefonů prudce roste a očekává se, že dodávky do konce roku 2011 převýší počty dodávaných stolních počítačů. Skupina řešení Norton Mobile se zaměří na některé současné nejobvyklejší problémy inteligentních telefonů, včetně ztráty zařízení a ochrany dat.

Beta verze aplikace Norton Smartphone Security pro platformu Android bude k dispozici v červnu 2010. Tato nová aplikace pro mobilní zařízení poskytne uživatelům možnost zařízení vzdáleně uzamknout nebo vymazat pomocí textové zprávy. Uživatelé budou moci využít takéochranu Norton před škodlivým kódem a blokování nežádoucích volajících.

 

Norton DNS

Řešení Norton DNS umožňuje podle dodavatele bezpečnější, spolehlivější a rychlejší používání Internetu. Funguje jako webový štít. Prostřednictvím filtrování webového obsahu poskytuje řadu základních služeb ochrany, jako je ochrana proti phishingu, ochrana před škodlivým kódem a ochrana před spywarem. Norton s pomocí technologie DNS nabídne bezplatný doplněk a poskytne další vrstvu zabezpečení pro prostředí mobilních zařízení i osobních počítačů.

Aplikace Norton DNS Beta je zdarma k dispozici.

 

Norton for Smart Devices

Podle IDC se k Internetu v současné době připojuje více než 10 miliard jiných zařízení, než jsou osobní počítače, a očekává se, že jejich počet vzroste do roku 2014 na téměř 20 miliard. Tato zařízení připojená k Internetu mají navíc často nedostatečné zabezpečení, nebo zabezpečení vůbec nemají. Řešení Norton for Smart Devices doplňují vestavěné zabezpečení Symantec a další služby do nepočítačových mediálních zařízení připojených k Internetu, jako jsou přehrávače Blu-ray, televizory a media streamery, domácí bezpečnostní systémy, digitální kamery, digitální fotorámečky a další zařízení.Komentáře