Číňané zřejmě 3Com nekoupí

Firma Huawei je sice formálně soukromá, kritici však tvrdí, že má těsné vazby na čínskou vládu. Produkty 3Com pro prevenci vniknutí používá například americké ministerstvo obrany, které má být častým cílem útoků hackerů z Číny.Čínská firma Huawei a investiční společností Bain Capital podle všeho odstoupí od záměru koupit firmu 3Com. Transakce narazila na obavy americké administrativy z možných bezpečnostních dopadů.
Firma Huawei je sice formálně soukromá, kritici však tvrdí, že má těsné vazby na čínskou vládu. Produkty 3Com pro prevenci vniknutí používá například americké ministerstvo obrany, které má být častým cílem útoků hackerů z Číny. 3Com také vlastní firmu TippingPoint, jež obchoduje se zranitelnostmi softwaru.
Ačkoliv transakce nebyla oficiálně zamítnuta, nejasný další vývoj a komplikace při schvalování zřejmě kupce přiměl od nabídky odstoupit. Fond Bain navrhl údajně 3Comu několik možností, jak vzniklou situaci řešit, tyto návrhy však nejsou veřejně známy. Ve stejné době jednají akcionáři 3Com. Nevyjádřila se ani americká Committee on Foreign Investment, která podle fondu Bain bránila transakci.
Výše obchodu měla být 2,2 miliardy dolarů.

Zdroj: Computerworld.com

Viz také:
Přechod 3Com do čínských rukou vyvolává obavy z bezpečnostních rizik


Komentáře