Cisco rozšířilo bezpečnostní řešení ASA

Řadu výkonných bezpečnostních produktů ASA 5580 Series Adaptive Security Appliances představila společnost Cisco Systems. Ta mimo jiné nabízí škálovatelný firewall s propustností až 20 gigabitů za sekundu či funkce koncentrátoru vzdáleného přístupu až pro deset tisíc uživatelů virtuální privátní sítě (VPN) na platformách SSL (Secure Sockets Layer) a IPsec (IP Security).Řadu výkonných bezpečnostních produktů ASA 5580 Series Adaptive Security Appliances představila společnost Cisco Systems. Ta mimo jiné nabízí škálovatelný firewall s propustností až 20 gigabitů za sekundu či funkce koncentrátoru vzdáleného přístupu až pro deset tisíc uživatelů virtuální privátní sítě (VPN) na platformách SSL (Secure Sockets Layer) a IPsec (IP Security).
Cisco ASA 5580 Series je určena k ochraně sítí podnikových datových center a vstupních bran poskytovatelů připojení. Rodina produktů ASA 5580 Series se skládá ze tří modelů: ASA 5580-40, ASA 5580-20 a z koncentrátoru pro vzdálený přístupu pro VPN sítě - ASA 5580-20 Remote Access VPN Concentrator.
Nejvyššího výkonu dosahuje model ASA 5580-40, který nabízí současně až dva miliony připojení, 750 tisíc různých bezpečnostních nastavení a firewall s kapacitou od 10 Gb/s pro běžný provoz až po 20 Gb/s pro vysoce citlivé aplikace, jako jsou sdílení videa nebo provoz datových skladů.
Modely ASA 5580-20 umožňují až milion připojení najednou a kapacitu firewallu 5 Gbps. Všechny produkty dokáží připojit 150 tisíc uživatelů za sekundu, nabízejí zpoždění menší než 30 mikrosekund a pracují i v obtížném prostředí smíšených typů datových připojení.
Cisco ASA 5580 Series vychází vstříc i rostoucí potřebě monitorovat bezpečnostní události v síti, a to v podobě vylepšené technologie Cisco NetFlow v9, jejíž nová rozšíření redukují počet a rozsah bezpečnostních událostí a zjednodušují jejich agregaci. Případy zaznamenané technologií NetFlow v9 mohou být zasílány do externího agregačního systému Cisco NetFlow Collector a v budoucnosti také do systému Cisco Security Monitoring, Analysis and Response System, který slouží k sledování a vzájemnému porovnávání bezpečnostních událostí.


Komentáře