Cisco uvádí bezpečnostní technologii context-aware

Společnost Cisco reaguje na měnící se požadavky v oblasti bezpečnosti firemní komunikace a představuje inovovanou technologii zabezpečení context-aware.


Modernizovaná context-aware technologie je podle Cisca nezávislá na infrastruktuře a, na rozdíl od klasických přístupů, vyhodnocuje nejen standardní údaje o komunikaci, ale také její širší kontext. Je tak možné zpracovat informace o uživateli, použitém zařízení či roli v systému a aplikovat na základě těchto informací přesnější bezpečností pravidla. Zabezpečovací systémy tak mohou pružně reagovat na aktuální kontext komunikace, což je v éře mobilních služeb, cloud technologií a „borderless" sítí stále obtížnější.

Nová technologie je určena pro společné řízení bezpečnostních prvků stávajících sítí, která rozšiřuje jejich možnosti díky context-aware pravidlům – ať jde o firewally, proxy či prevenci narušení. Tyto detekční prvky nové generace jsou nezávislé na fyzické infrastruktuře a mohou být nasazeny jako cloud služby, nezávislé moduly či jako rozšíření pro klasická síťová zařízení. Díky context-aware přístupu mohou pracovat s konkrétními daty o uživatelích a jejich oprávněních bez ohledu na použitou konektivitu, geografické umístění či koncové zařízení.

 

Nová Cisco SecureX Architecture zahrnuje mimo jiné:

Bezpečnostní context-aware elementy, které mohou být nasazeny nezávisle na fyzické infrastruktuře

Nový jazyk pro definování bezpečnostních pravidel s využitím kontextových informací

Inovovaný Cisco AnyConnect umožňující zabezpečené spojení libovolných zařízení

Cisco Security Intelligence Operations – cloudová služba poskytující globální kontext komunikace a informace o hrozbách

Rozšiřitelné API (application programming interface) umožňující integraci řešení třetích stran

 

 Komentáře