Citrix nabízí virtuální desktopy i pro notebooky

Společnost Citrix uvedla řešení XenClient. Tento produkt umožňuje více zcela izolovaným virtuálním desktopům běžet na jediném firemním notebooku.


 Oddělení desktopů má podle Citrixu zvýšit bezpečnost - jeden může určený pro práci s firemními informačními systémy, druhý pro prohlížení internetu a třetí pro personální aplikace uživatele.

Celý systém má správcům IT umožňovat jednoduchou centrální správu. Základem řešení je virtualizační technologie Intel vPro a vychází z architektury bare metal (není potřeba žádný podpůrný operační systém). Virtuální desktopy mohou být provozovány bez ohledu na to, zda právě existuje on-line spojení se serverem – k synchronizaci informací pak dojde až po připojení k síti.

V současnosti je produkt ve verzi Release Candidate, finální verze by se měla na trhu objevit koncem roku. Zájemcům je už nyní bezplatně k dispozici model XenClient Express.

Citrix rovněž uzavřel partnerství se společností McAfee – cílem je zjednodušit zabezpečení virtuálních desktopů a tak zjednodušit možnosti jejich nasazení ve velkých podnicích. Jde například o podporu XenDesktopu ve správní platformě McAfee ePolicy Orchestrator, což podle obou firem umožní nastavovat bezpečnostní politiky pro každý virtuální desktop zvlášť.

 Komentáře