D-Link nabízí UTM firewall i pro SOHO

Společnost D-Link představila svůj první rychlý síťový firewall s jednotnou správou rizik (UTM – Unified Threat Management), který je určen pro malé a domácí kanceláře (SOHO).


UTM firewall NetDefend D-Link DFL-160 monitoruje síťový provoz a aktivně blokuje škodlivý obsah. DFL-160 nabízí jednoduše použitelný webový ovládací panel, který podle dodavatele umožňuje uživateli snadno nastavit a udržovat zabezpečení sítě. Firewall je vestavěn do kompaktního boxu, který lze umístit přímo na stůl, a dá se tak bez problémů zapojit do jakékoli již existující sítě.

D-Link uvádí, že se spojil s řadou firem, aby vyvinul účinnou ochranu fungující v reálném čase, která nebude mít negativní dopad na výkonnost sítě – Kaspersky Lab, nabízející světově uznávanou antivirovou technologii, Endeavor Security, poskytující špičkový systém prevence průniků (IPS), a ContentKeeper Technologies, dodávající škálovatelné a proti výpadku odolné řešení pro filtrování obsahu. Doplňková předplatitelská služba D-Link NetDefend SOHO UTM poskytuje během prvního roku provozu aktualizace databází rizik, aby bylo zaručeno, že tyto služby zůstanou konzistentní, přesné a aktuální.

DFL-160 je vybaven rozhraním Gigabit Ethernet, které zaručuje rychlý přenos dat a kompatibilitu s existujícím síťovým hardwarem. Propustnost firewallu je  70 Mb/s a při použití virtuální privátní sítě (VPN) lze dosáhnout rychlosti až 25 Mb/s. Speciální gigabitový port demilitarizované zóny podporuje servery, které musí vystupovat jako zařízení viditelná z vnějšku sítě.Komentáře