Další červ jako dárek ke svatému Valentýnu

Po červovi Nuwar.OL byl zachycen další škodlivý kód, který ke svému šíření využívá dne svatého Valentína. Červa Valentin.E oznámila společnost Panda Security.Po červovi Nuwar.OL byl zachycen další škodlivý kód, který ke svému šíření využívá dne svatého Valentína. Červa Valentin.E oznámila společnost Panda Security.

(viz také starší článek Škodlivé valentýnské e-maily s předstihem na scéně)

Červ Nuwar.OL se do počítačů dostává přes e-mail s názvy “I Love You Soo Much”, “Inside My Heart” nebo ”You… In My Dreams”. Text zprávy obsahuje odkaz na webovou stránku, ze které se stáhne vlastní škodlivý kód. Na stránce je pohlednice s velkým růžovým srdcem. Červ se nadále automaticky rozesílá na nalezené adresy, kromě zahlcování sítí je ale závažnějším problémem to, že infikovaný počítač se stane botnetem.

Valentin.E je podobný. Názvem zprávy je v tomto případě “Searching for true Love” nebo “True Love”. Vlastní červ se šíří pomocí spustitelného připojeného souboru friends4u. Po infekci počítače se taktéž automaticky dále rozesílá.

Podle PandaLabs se víceméně opakuje situace z předešlých let, kdy se podobné triky při příležitosti dne sv. Valentýna již objevily.


Komentáře