Další rozesílatel spamu si odpočine…

Nejméně rok nebudou bolet oči od práce u monitoru Petera Moshou (37), který byl v USA odsouzen ke dvanáctiměsíčnímu vězení a pokutě 120 tisíc dolarů za rozesílání nevyžádané elektronické pošty.Nejméně rok nebudou bolet oči od práce u monitoru Petera Moshou (37), který byl v USA odsouzen ke dvanáctiměsíčnímu vězení a pokutě 120 tisíc dolarů za rozesílání nevyžádané elektronické pošty.
Moshou z Auburndale na Floridě rozeslal milióny kopií spamu, v nichž inzeroval finanční služby. Přitom modifikoval adresu odesílatele, takže bylo obtížné zjistit, odkud zpráva pochází. Tím znemožňoval příjemcům zpráv se odhlásit dle amerického zákona Controlling the Assault of Non-Solicited Pornography and Marketing Act platné je od 1. ledna 2004. Jeho podstatou je princip opt-out, což znamená, že můžete dostávat elektronickou poštu až do doby než ji vysloveně odmítnete.
Zásada opt-out je přitom značně kontroverzní, protože pro rozesílatele spamu není nic jednoduššího než když se uživatel odhlásí z jednoho seznamu, přeřadit ho automaticky do druhého. Člověk se tak může zbláznit a spamu chodí čím dál více. Navíc tento princip ani neřeší, kde rozesílatel spamu k e-mailovým kontaktům přišel. Výše zmíněný zákon se proti ironicky nazývá i jako CAN-SPAM („můžeš spamovat“).


Komentáře